Δεύτερος ο Νηρέας Χαλανδρίου!

Στη δεύτερη θέση ανέβηκε το βράδυ της Παρασκευής (14/2) ο Νηρέας Χαλανδρίου, καθώς επικράτησε του ΝΟ Λάρισας με 19-13, στην 6η αγωνιστική του ομίλου στη Β’ φάση του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Με τη νίκη αυτή, ο Νηρέας Χαλανδρίου έφτασε τους 10 βαθμούς, βρίσκεται μόνος στη δεύτερη θέση του ομίλου και είναι πολύ κοντά στο ένα από τα τρία εισιτήρια για τον όμιλο των πλέι οφ της Γ’ φάσης.

Σε ένα παιχνίδι με πολλά γκολ, τα κορίτσια της Ευτυχίας Καραγιάννη πήραν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 8-4. Στην τρίτη περίοδο, ο Νηρέας αύξησε τη διαφορά του σκορ (13-7), την οποία διατήρησε έως τη λήξη του αγώνα, παίρνοντας τη νίκη με 19-13.