Το 1-0 η ΝΕΠ!

Η Ναυταθλητική Ένωση Πατρών επικράτησε του ΝΟ Λάρισας με σκορ 11-9, στην πρώτη αναμέτρηση των δυο ομάδων για την Β’ φάση του Πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος στο ξεκίνημά του με το σκορ στο πρώτο οκτάλεπτο να λήγει ισόπαλο 3-3, ενώ στο ημίχρονο, η ΝΕ Πατρών κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ (7-5). Στην τρίτη περίοδο, η γηπεδούχος ομάδα αύξησε ακόμα περισσότερο το προβάδισμα (10-6), με το τελικό αποτέλεσμα να λήγει 11-9.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 11-9

Τα οκτάλεπτα: 3-3 , 4-2 , 3-1 , 1-3

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη 1, Σινεμόγλου, Ρακιντζή, Τσιμάρα Ευφ. 2, Τσιμάρα Ευδ. 2, Πετάση 1, Μιχαηλίδου, Μόργκαν 1, Μπιτσάκου 3, Μανέτα Σ., Λυκοθανάση 1, Μανέτα Β.

ΝΟ Λάρισας (Σπύρος Τσιάρας): Καζάνα, Κυροδήμου, Τουλουμτζίδου 1, Χασιώτη, Λαμπρονίκου, Μπαλάτσα Μ. 1, Μπαλάτσα Ν. 1, Τοκίνι, Κους 5, Τσιγαρίδα 1, Πατούνα

Διαιτητές: Κατσώνης, Θωμάς