Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η Βουλιαγμένη

Ντέρμπι από το πρώτο λεπτό ο αγώνας μεταξύ Βουλιαγμένης Κίρισι, με την ελληνική ομάδα δυστυχώς να μην τα καταφέρνει, παρότι είχε το προβάδισμα μέχρι και το ημίχρονο με  5-4! Δύσκολο το τρίτο οκτάλεπτο το οποίο έπαιξε καθοριστικό ρόλο για την εξέλιξη του παιχνιδιού. Ολοκληρώθηκε με 8-10 για την πρωταθλήτρια Ευρώπης Κίρισι και μια κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία για την Αλεξια Καμμένου.

Έπαιξε και το τελευταίο της χαρτί η Βουλιαγμένη η οποία πάλεψε πολύ μέχρι και το τελευταίο λεπτό αλλά έχασε το παιχνίδι με 9-11. Η Κίρισι φτάνοντας στο τελικό σκορ προκρινεται μαζί με την Ούιπεστ στην επόμενη φάση, αφήνοντας στην 3η θέση τον ΝΟΒ.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ-ΚΙΝΕΦ ΚΙΡΙΣΙ 9-11

Οκτάλεπτα: 3-3, 2-1, 3-6, 1-1

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου): Κούβδου, Νίχαους 2, Χυδηριώτη, Τζελέπη, Νίνου Π., Ξενάκη 3, Μαυρωτά, Πάτρα 1, Κούλχαας, Διαμαντοπούλου 3, Νίνου Ει., Αντωνιάδη, Κοτσιώνη

Κίνεφ Κίρισι (Αλεξάντρ Καμπάνοφ):Καρνάουχ, Ζούμπκοβα 3, Ντιατσένκο, Σιμάνοβιτς 2, Λαπίνα, Κρίμερ 1, Καμζάεβα 2, Κιρίλτσεβα, Ιακούσεβα, Σομπόλεβα 2, Ιβάνοβα, Ρίζκοβα 1, Λούκινα

Διαιτητές: Γκραντίν (Γαλλία), Ματάτσε (Ρουμανία)