Ο αγώνας ΘΡΙΛΕΡ του Νηρέα Γέρακα επί του Ηλυσιακού με 11-10, στο κολυμβητήριο του Γέρακα (με νικητήριο γκολ του Μαυρεδάλη, 1.32 πριν από τη λήξη),  ήταν εκείνος που ξεχώρισε από την 3η αγωνιστική του Α’ Ομίλου αυτό το σαββατοκύριακο. Στο Β’ Όμιλο, ο Άρης Θεσσαλονίκης  βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας 9 βαθμούς και 3 στις 3 νίκες, ισοβαθμόντας έτσι με το ΓΣ Περιστερίου και το Νηρέα Γέρακα του Α΄ομίλου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 11-10. Οκτάλεπτα: 3-1, 3-5, 3-2, 2-2

Νηρέας Γέρακα: Χατζηδάκης 3, Παπαδόπουλος Π. 3, Μαυρεδάκης 1, Δανουρδής 1, Χριστοφορίδης 1, Κυζιορός 1, Γεωργακόπουλος 1. Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 1, Μαλλιαρός 3, Βορριάς 1, Λάππας 1, Κωνσταντόπουλος Ελ. 2, Τασσόπουλος 1, Γρηγορόπουλος 1.

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 8-8. Οκτάλεπτα: 2-2, 4-2, 1-0, 1-4. Ιωνικός: Χριστόπουλος 1, Δραγώνας Ε. 1, Καρακάσης Χρ. 1, Καρακατσάνης 1, Ψιρογιάννης 3, Μπουργούρης 1. Παναθηναϊκός: Αναστασιάδης 1, Παπαδημητρίου 3, Δελακάς Ζ. 1, Χατζηστεφάνου 3.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 4-10. Οκτάλεπτα: 1-3, 0-1, 2-3, 1-3. ΝΟ Καλαμακίου: Μπεκές 1, Αναγνωστόπουλος 1, Ιωαννίδης 1, Καφετζόπουλος 1. ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 2, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης 2, Στελλάς 1, Τσακιράκης 2, Τσαγκάρης 2.

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 13-8. Οκτάλεπτα: 5-0, 3-0, 2-2, 3-6.

ΑΕ Χαϊδαρίου: Κόχειλας Ι. 3, Αγκόρτσας 2, Γκότσης Γ. 1, Οικονομόπουλος 1, Κουρτίδης 2, Γαβαλάς Γ. 4. Νηρέας Χαλανδρίου: Κωνσταντόπουλος Κ. 4, Παππάς Κ 1, Τσολακίδης 1, Σιάρκος 2.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Α’ ΟΜΙΛΟΥ (3 αγ.):

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             30-13       9

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ             26-20     9

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                   26-26     4

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ            19-20     4

ΙΩΝΙΚΟΣ                        23-29     4

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                27-24     3

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ            18-26     1

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ     22-33     0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 6-11. Οκτάλεπτα: 1-3, 2-2, 1-3, 2-3.        ΝΟ Χαλκίδας: Αλαφάκης 2, Μερκουριάδης 3, Αθανασίου 1. ΝΟ Πατρών: Πολάτος 3, Ανδρικόπουλος 1, Δίπλαρος 2, Φύκουρας 2, Καραβιώτης 1, Γκότσης 2.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 4-11. Οκτάλεπτα: 0-1, 1-4, 2-2, 1-4. ΝΟ Λάρισας: Ζαφειρίου 1, Γκαγκασούλης 1, Δανιήλ 1, Ευσταθίου 1. Άρης: Αλιαπούλιος 3, Πισσίας 3, Παπαθεοδώρου 2, Μουστεράκης 2, Σολογάνης 1.

ΟΦΘ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 9-6. Οκτάλεπτα: 3-1, 1-1, 3-3, 2-1. ΟΦΘ: Αληχανίδης Μίμης 6, Αληχανίδης Βασίλης 1, Κίσσας 1, Ταβακόπουλος 1. ΓΣ Ηλιούπολης: Κοντονής Δ. 2, Βελώνιας 1, Δουδέσης 1, Σπουρόπουλος 1, Κολυβάς 1.

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 6-10. Οκτάλεπτα: 2-2, 1-1, 3-5, 0-2. Νηρέας Πατρών: Ρογδάκης 1, Καθρέπτας 1, Κωνσταντακόπουλος 3, Δελαπόρτας 1. Νίκη Βόλου: Δανιήλ 1, Γκανάτσιος 1, Θεοδωρόπουλος 1, Γλούμης 4, Γιαβαρίδης 2, Μαρτζούχος 1.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Β’ ΟΜΙΛΟΥ:

ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ          29-15     9

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                36-24     6

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                  34-23     6

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ           29-19     6

ΟΦΘ                            28-25     6

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                 22-32     3

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ          15-31       0

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ              21-45     0

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here