Προσπέρασε χάρη σε «χρυσό» γκολ της Μπιτσάκου η ΝΕΠ!

Τη νίκη με 9-8 πανηγύρισε πριν λίγη ώρα η ΝΕ Πατρών απέναντι στον Νηρέα Χαλανδρίου, στο «Αντ. Πεπανός», προσπερνώντας τον στη 2η θέση του Β’ Ομίλου, στο παιχνίδι για την 4η αγωνιστική της Γ’ Φάσης της Α1 Γυναικών.

Η ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου πραγματοποίησε ένα καλύτερο ξεκίνημα από τον Νηρέα και προηγήθηκε με σκορ 5-2 στο πρώτο ημίχρονο, δείχνοντας πως θα έπαιρνε μια πιο άνετη νίκη. Ωστόσο, το συγκρότημα της Ευτυχίας Καραγιάννη πάλεψε στο δεύτερο μέρος, μείωσε σε 7-5 στο τρίτο οκτάλεπτο και στην τελευταία περίοδο μάλιστα ισοφάρισε με γκολ της Μαυρέλου, κάνοντας το σκορ 8-8.

Παρόλα αυτά η ΝΕΠ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και 42” πριν το φινάλε του αγώνα ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ με 9-8 χάρη σε πέναλτι της Μπιτσάκου, προβάδισμα το οποίο κράτησε μέχρι τη λήξη. Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Μαυρέλου του Νηρέα Χαλανδρίου με τρία γκολ, ενώ από δύο πέτυχαν Μπαλάτσα Μαρία, Μπιτσάκου, Κουτέλη, Τετζαλίδου και Χιλ.

Να σημειωθεί πως 29” πριν τη λήξη αποβλήθηκε η τεχνικός του Νηρέα, Ευτυχία Καραγιάννη, για διαμαρτυρία.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 9-8

Οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 2-3, 2-3

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Τσιμάρα Ευδ., Μπαλάτσα Μ. 2, Μανέτα Μ., Μανέτα Σ., Μπαλάτσα Ν., Λυκοθανάση 1, Μοίραλη 1, Μπιτσάκου 2, Κουτέλη 2, Σολανάκη 1, Μανέτα Β., Πετάση, Παπαδοπούλου

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Τετζαλίδου 2, Τορνάρου, Παπατριανταφύλλου, Τριχά, Μαστρόκαλου 1, Μαυρέλου 3, Μπόβαλη, Μπλάνκα Χιλ 2, Δούλη, Εξαρχάκου, Αγγελίδη, Οικονομίδη

Διαιτητές: Κουρτίδης, Παραϊκταρίδης