Δεν περιγράφονται αυτά που κάνει ο Απόλλωνας!

12-7 Ο Απόλλων Σμύρνης τον ΑΝΟ Γλυφάδας

O Απόλλων Σμύρνης αντιμετώπισε σήμερα στις 19.30,  για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας τον ΑΝΟ Γλυφάδας, στο κολυμβητήριο Ηλιούπολης.

Έως σήμερα ο Απόλλωνας είχε τρείς στις τρείς νίκες απέναντι σε Π. Φάληρο, ΠΑΟΚ και Υδραικό, ενώ ο ΑΝΟ Γλυφάδας, μια ήττα στην πρεμιέρα από τον Ολυμπιακό και δυο συνεχόμενες  νίκες σε ΠΑΟΚ και  Π. Φάληρο.

Στον πάγκο του Απόλλωνα ο Γιώργος Ιντζές καθώς ο Γιάννης Κατρουζανάκης είναι τιμωρημένος.

Ο Μοσκώφ άνοιξε το σκόρ για τον Απόλλωνα, το οκτάλεπτο ολοκληρώθηκε στα 2-2.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο είχαμε γρήγορα αλλαγή τερματοφύλακα από τον προπονητή του ΑΝΟΓ και τη θέση του Γαβαλά πήρε ο Σαλτέρης. Διακοπή του αγώνα για αρκετή ώρα, μετά από έντονες διαμαρτυρίες από τον ΑΝΟΓ καθώς ο Απόλλωνας πέτυχε γκολ με τον Λέκιτς αλλά η γραμματεία ξέχασε να βάλει τον παίκτη μέσα. Οι διαιτητές αποφάσισαν τελικά ότι το γκολ δε μετράει και ο Λέκιτς ξανασκοράρει με γκολ το οποίο αυτή τη φορά μετράει κανονικά και το ημίχρονο τελειώνει με 5-3 για τους γηπεδούχους.

Λέκιτς, Μοσκόφ και Φωκάς στο τρίτο ημίχρονο σκοράρουν από ένα γκολ για τον Απόλλωνα και για τον ΑΝΟΓ Χατζηγούλας από δύο και Αλεξίου ένα, το τρίτο οκτάλεπτο λήγει 3-3 με την ομάδα του Δημήτρη Μάζη  να μη το βάζει κάτω! Ο Παπαναστασίου αποχώρησε προσωρινά με τραυματισμό στο χέρι.

Στο τέταρτο και τελευταίο ημίχρονο ο Απόλλωνας δεν άφησε πολλές ευκαιρίες στη Γλυφάδα κερδίζοντας το με 4-1

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ο Λέκιτς με 5 γκολ.

Διαιτητές: Γρηγόρης Σπανούδης και Στέφανος Βοσίκας

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-2, 3-1, 3-3, 4-1