Η μεγάλη εκτός έδρας νίκη του Νηρέα Γέρακα επί του Παναθηναϊκού μέσα στο κολυμβητήριο Γουδί, στο πλαίσιο του Α’ Ομίλου, ξεχώρισε στο κυρίως πιάτο των αγώνων της 2ης αγωνιστικής των δύο Ομίλων του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, που έγιναν την Κυριακή (28/1).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι βαθμολογίες στους δύο Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 8-7. Οκτάλεπτα: 1-1, 3-2, 1-1, 3-3. ΓΣ Περιστερίου: Τσαγκάρης 3, Τσακιράκης 2, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης 1, Πετρόπουλος 1. ΑΕ Χαϊδαρίου: Κόχειλας 3, Γαβαλάς Γ. 2, Γκότσης Γ. 1, Κουρτίδης 1.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 4-7. Οκτάλεπτα: 0-4, 2-0, 2-1, 0-2. Παναθηναϊκός: Παπαδημητρίου 3, Βυθούλκας Κ. 1. Νηρέας Γέρακα: Παπαδόπουλος Π. 3, Μαυρεδάκης 1, Δανούρδης 1, Κυζιώρος 1, Γεωργακόπουλος 1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ (2 αγ.)

  1. ΓΣ Περιστερίου (20-9)
  2. Νηρέας Γέρακα (15-10) 6
  3. Ηλυσιακός (16-15) 4
  4. Παναθηναϊκός (11-12) 3
  5. Ιωνικός (15-21) 3
  6. ΝΟ Καλαμακίου (14-16) 1
  7. ΑΕ Χαϊδαρίου (14-16) 0
  8. Νηρέας Χαλανδρίου (14-20) 0

Επόμενη Αγωνιστική (4/2): Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός, ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός – Παναθηναϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Χαλανδρίου.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 14-3. Οκτάλεπτα: 3-1, 5-0, 4-1, 2-1. ΝΟ Πατρών: Βικάτος 3, Ανδρικόπουλος 2, Δίπλαρος 2, Καραβιώτης 2, Γκότσης 2, Τάτσιος 1, Φυκούρας 1, Πατρινός 1. ΝΟ Λάρισας: Καρύδας 2, Ευσταθίου 1.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 13-3. Οκτάλεπτα: 6-0, 2-3, 1-0, 4-0. ΓΣ Ηλιούπολης: Κολυβάς 6, Κοντονής Δ. 2, Βελώνιας 1, Δουδέσης 1, Σπυρόπουλος 1, Κοντονής Αν. 1, Φουστούχος 1. Νηρέας Πατρών: Τουλγαρίδης 1, Κωνσταντακόπουλος 1, Δελαπόρτας 1.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 19-8. Οκτάλεπτα: 2-4, 5-3, 6-0, 6-1. Νίκη Βόλου: Γιαβαρίδης 5, Δανιήλ 4, Γλούμης 3, Θεοδωρόπουλος 2, Μαρτζούχος 2, Σαραγκανίδας 1, Καρκαλιάνης 1, Γκατζούνας 1. ΝΟ Χαλκίδας: Αθανασίου 3, Μερκουριάδης Ν. 3, Μερκουριάδης Π. 1, Μπουρνάζος 1.

Την Τετάρτη που μας πέρασε:

ΑΡΗΣ – ΟΦΘ 10-5. Οκτάλεπτα: 2-1, 3-1, 4-1, 1-2. Άρης: Δημητριάδης 2, Παπαθεοδώρου 2, Μερκουριάδης 2, Μουστεράκης 1, Γιαννουδάκης 1, Κουνέλας 1, Σαλογάνης 1. ΟΦΘ: Αλιχανίδης Μίμης 3, Βαχαρέλης 1, Κίσσας 1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2 αγ.):

1.ΓΣ Ηλιούπολης (23-10) 6                                                                      2. Άρης (18-11) 6                                                                             3.Νίκη Βόλου (26-18) 3                                                                           4. NΟ Πατρών (23-17) 3                                                                           5. ΟΦΘ (19-19) 3                                                                                   6. ΝΟ Λάρισας (18-21) 3                                                                         7. Νηρέας Πάτρας (9-21) 3                                                                     8. ΝΟ Χαλκίδας (15-34) 0

Επόμενη Αγωνιστική (4/2): ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών, ΝΟ Λάρισας – Άρης, Νηρέας Πάτρας – Νίκη Βόλου, ΟΦΘ – ΓΣ Ηλιούπολης.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here